بیت‌کوین، برترین دارایی یک دهه گذشته (1399/12/25)

سلیمی اکسچنج

به گزارش Cointelegraph، بازده سالانه بیت‌کوین، دیگر کلاس‌های دارایی را با اختلاف زیاد تحت‌الشعاع خود قرار داده‌است. این ارز دیجیتال طی یک دهه گذشته، کل کلاس‌های دارایی را با حداقل ضریب ۱۰ شکست داده‌است.

این نقطه عطف بیت‌کوین، توسط مدیرعامل و بنیانگذار شرکت Compound Capital Advisors که عملکرد کلاس‌های دارایی برتر را با استفاده از داده‌های Ycharts جمع‌آوری کرده، ذکر شده‌است.

روبرتو تالاماس، محقق شرکت Messari تاکید کرد که بیت‌کوین به طور متوسط، سالانه ۲۳۰ درصد بازدهی داشته‌است.

شاخص Nasdaq 100 ایالات متحده با بازده سالانه ۲۰ درصد در رده دوم قرار گرفت و پس از آن U.S. Large Caps با محدودیت بازار بیش از ۱۰ میلیارد دلار و عملکرد سالانه ۱۴ درصدی، تنها کلاس دارایی دیگری بود که طی ده سال گذشته با ۱۲/۹ درصد، بازده سالانه دو رقمی ثبت کرد.

این داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که طلا از سال ۲۰۱۱، سالیانه ۱/۵ درصد بازدهی داشته‌است. طبق داده‌های Gold Price، قیمت این فلز گرانبها از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون ۸/۵ درصد کاهش یافته‌است و این امر باعث ناراحتی پیتر شیف، سرمایه‌گذار طلا و بیت‌کوین، شده‌است.

از سال ۲۰۱۱، سود انباشته بیت‌کوین معادل ۲۰ میلیون درصد است. سال ۲۰۱۳ بیت‌کوین بهترین عملکرد خود را داشت که طی آن ۵۵۰۷ درصد سود کسب کرد.

این داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که بیت‌کوین تنها در طی دو سال از تاریخ خود زیان سالانه داشته‌است و طی سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ به ترتیب ۵۸ و ۷۳ درصد افت کرده‌است.

سلیمی اکسچنج - واحد تخصصی تحلیل و تولید محتوا

منبع: https://b2n.ir/e17376