ویزا قصد دارد به شرکا امکان استفاده از ارز دیجیتال به جای ارز فیات را بدهد (1400/01/10)

سلیمی اکسچنج

به گزارش Cointelegraph، شرکت ارائه‌دهنده کارت اعتباری ویزا، در حال آزمایش برنامه‌ای می‌باشد که برای واریز و دریافت ارز فیات، به شرکای آن امکان استفاده از بلاک‌چین اتریوم را می‌دهد.

در اطلاعیه روز دوشنبه، ویزا گفت که با صرافی کریپتو (Crypto.com)، پلتفرم تبادل ارز دیجیتال و صادرکننده کارت، همکاری خواهد کرد که تا آخر سال جاری (۲۰۲۱)، سیستم تسویه حساب کریپتو را برای معاملات فیات ارائه دهد. با پیاده‌سازی این طرح، کاربران ویزا می‌توانند USDC را از طریق شبکه پرداخت کارت اعتباری مبادله کنند و به انجام امور مالی خود بپردازند.

گفته شده‌است که به صرافی کریپتو این اجازه داده می‌شود که USDC را به آدرس اتریوم ویزا بفرستد تا برخی معاملات را با اتصال صندوق ویزا به پلتفرم دارایی دیجیتال Achorage و از طریق برنامه ویزا کارت صرافی کریپتو تسویه کند.

به گفته جک فارستل، مدیر ارشد محصولات ویزا: این اطلاعیه، یک نقطه عطف بزرگ برای نشان دادن توانایی ما در پاسخگویی به نیازهای فناوری مالی (FinTech) است که آن را قادر می‌سازد تا تجارت خود را به وسیله استیبل‌کوین یا کریپتوکارنسی مدیریت کند. ترجیح فین‌تک‌های بومی کریپتوکارنسی، شرکایی هستند که تجارت و پیچیدگی‌های ارز دیجیتال را درک کنند.

این شرکت، هدف اصلی خود را اینطور بیان کرد که قصد دارد سیستم موردنظر را در دسترس شرکت‌های فناوری مالی و بانک‌های دیجیتالی که با ارزهایی مثل BTC، ETH و USDC کار می‌کنند، قرار دهد. همچنین، ویزا گزارش می‌کند که میلیاردها دلار پول بی‌پشتوانه یا همان ارز فیات در پاکسازی و تسویه معاملات روزانه نقش دارد.

صرافی کریپتو، در اوایل ماه جاری، همکاری با ویزا را اعلام کرد که در آن، صرافی به شبکه ویزا می پیوندد و دسترسی دبیت کارت کریپتوی آن را گسترش می‌دهد.

در آن زمان، این شرکت گفت که در حال اجرای یک برنامه وام‌دهی است، که به دارندگان کارت، امکان استفاده از دارایی‌های رمزنگاری‌شده خود به عنوان وثیقه وام‌های فیات را می‌دهد (وجوهی که کاربران می‌توانند در پلتفرم‌های تجاری که از ویزا پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنند).

سلیمی اکسچنج - واحد تخصصی تحلیل و تولید محتوا  

منبع: https://b2n.ir/h16419